Predaj umelych vianocnych stromcekov na Vianoce.

Aká je typická farba adventu?

Zdieľať na Facebooku

Blíži sa obdobie, keď sa chystáme na Vianoce. Viem, že tomuto období po kresťanskej stránke prináleží nejaká farba. Viete aká a čo táto farba symbolizuje? Čo znamená advent pre kresťana?

1. Pre adventné obdobie sú typické farby ružová a fialová, Tieto farby sa vyskytujú aj v Božích chrámoch na výzdobe, ale aj rúcha kňazov sú v tomto období v týchto farbách.Na adventnom venci by tiež mali prevládať striedme ozdoby ladené do týchto farieb, vrátane farby sviečok.Sriedme obdoby z toho dôvodu, lebo advent je pôstne obdobie.Sviece adventu sú 3 fialové a 1 ružová symbolizujúce liturgické farby adventných nedieľ. Historicky je farba adventu fialová. Jedná sa totiž o tú časť svetla, v ktorej sa nachádza potenciál spoločného pôsobenia duchovného a telesného ja. Fialová je miesto, kde sa stretáva "božské" vedomie (pol dielu modrej) s vedomím "pozemským" (pol dielu červenej) a spoločne pôsobia v energetickom centre - v siedmej čakre nazývanej tiež čakrou korunnou. Fialová má teda schopnosť prinášať skutočnú rovnováhu a pomáha človeku stať "nohami na zemi", zatiaľ čo jeho hlava prebýva v nebi. Predstavuje teda "nebo na zemi" kedy sa univerzálna láska prejavuje službou božskému Plánu.
Ružová je farbou, ktorá vyjadruje všeobjímajúcu nepodmienenú lásku a starostlivosť. Ružová je v podstate červená (Život), v ktorej je viac svetla (Vedomie) a vibračne vyjadruje schopnosť prijímať lásku.Advent - zo slova „príchod" - je prípravné obdobie na pripomenutie si prvého príchodu Spasiteľa, ale je aj časom, kedy sa má ľudská myseľ zameriavať aj na očakávanie druhého Kristovho príchodu na konci vekov.Význam adventu:Adventná doba nie je našťastie len časom nákupnej horúčky. Má predovšetkým svoj duchovný obsah. Vyzýva nás k stretnutiu s Kristom v našom každodennom živote a pripravuje nás na jeho slávny druhý príchod.Štvortýždňové obdobie adventu je pre veriacich najmä časom duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Vianoc, radostnej spomienky na Narodenie Pána. V tomto období sa veriaci v katolíckych, evanjelických a ďalších kresťanských chrámoch schádzajú k modlitbám a zamysleniam, konajú sa v nich aj mnohé adventné koncerty.

2. Advent - príchod Krista, ktorý túžobne očakávame. V prvom rade sa pripravujeme na slávenie Vianoc, tajomstvo vtelenia. Chválime Boha, ktorý tak miloval svet, že nám poslal svojho Syna. Vianočné sviatky a príprava na ne majú svoj hlbší zmysel v príprave našich sŕdc na Božiu milosť vo sviatostiach. Slovo advent pochádza z latinského adventus a znamená príchod. Štvortýždňové obdobie adventu je pre veriacich najmä časom duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Vianoc, radostnej spomienky na Narodenie Pána. V tomto období sa veriaci v katolíckych, evanjelických a ďalších kresťanských chrámoch schádzajú k modlitbám a zamysleniam, konajú sa v nich aj mnohé adventné koncerty. Chrámové rúcho v advente je fialové. Takže liturgická farba a farba sviečok na adventnom venci je poväčšinou fialová- je to farba pokánia, alebo ešte ružová. I keď adventné vence už sú teraz v rôznych farbách- červená, zlatá apod.

umely vianocny stromcek, umele vianocne stromceky, predaj, obchod, eshop

Vianoce sú
v Nedeľu
a to za:

Dní Hod Min Sek

Predajňa Trnava TU
Máme rozložené všetky vianočné stromčeky.
V prípade záujmu si stromčeky pozrieť a zakúpiť nás prosím vopred kontaktujte. -----viac info-----
Po.Ne. - tel. dohodou 0904 514 458

 Vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní a vrátenie peňazí SAMOZREJMOSŤOU. 

Za Náš obchod odporúčame:
full celá 3D jedľa

vianocne-stromceky-borovice-klasik osnezeny-vianocny-stromcek-zasnezeny-so-snehom-borovica jedla-umely-vianocny-stromcek-cely-3d-ihlicie smrekovy-umely-vianocny-stromcek-3d-ihlicie husty-umely-vianocny-stromcek-3d-ihlicie uzky-umely-vianocny-stromcek-tuja-3d-ihlicie

Predajna umele vianocne stromceky Trnava

kamenna predajna vianocnych stromcekov v Trnave

predaj vianocne stromceky Trnava

Vianocne stromceky Trnava predajna

predaj vianocnych stromcekov v Trnave

predajna vianocnych stromcekov Trnava

KATEGÓRIE:

Všetky stromčeky

Celé 3D stromčeky
3D stromčeky
Klasické stromčeky

Jedle
Smreky
Borovice
Biele
Zasnežené
Strieborné
Úzke Tuje

90 cm
120 cm
150 cm
180 cm
210 cm
220 cm
240 cm
250 cm
270 cm

VIANOČNÉ STROMČEKY:

Jedľa celá 3D
Smrek celý 3D
Borovica celá 3D

Borovica Klasik
Zasnežená borovica

Smrek hustý 3D

Úzka Tuja celá 3D smrek
Úzka Tuja celá 3D jedľa
Úzka Tuja klasik
Úzka Tuja zasnežená biela

Jedľa 3D+2D
Smrek 3D+2D
Borovica 3D+2D
Rozmanitý 3D+2D

Celá snehová
Celý biely
Zasnežený 3D+2D
So šiškami

Smrek natura celý 3D
Smrek natura 3D+2D
Smrek sibírsky
Smrek zasnežený 3D+2D
Tajga 1 jedľa 3D
Tajga 2 smrek 3D
Nevada smrek 3D

moderne-umele-vianocne-stromceky-3d-konariky úzky vianočný stromček do úzkych priestorov  

©2024 | Zákaz kopírovania | NaVianoce.sk | info (a) navianoce.sk