Predaj umelych vianocnych stromcekov na Vianoce.

Moderný advent

Zdieľať na Facebooku

Ani sme sa nenazdali a máme tu advent. V posledných rokoch sa advent a Vianoce v našej krajine stali predmetom mimoriadne vážneho, ba až agresívneho obchodného záujmu. Ale poďme pekne po poriadku.

Advent s najväčšou pravdepodobnosťou pochádza z latinského slova adventus, čo v preklade znamená príchod. Advent označuje obdobie štyroch týždňov pred Vianocami a pre kresťanov má prípravný charakter podobne ako šesťtýždňové pôstne obdobie pred Veľkou nocou. Advent - teda príchod - kresťania chápu v dvojakom zmysle slova. Predovšetkým sa pripravujú na pamiatku narodenia Pána Ježiša Krista - príchod Boha na túto zem, ktorý zobral na seba podobu človeka. Taktiež si pripomínajú zasľúbenie Ježiša Krista, ktorý povedal, že sa na túto zem znova niekedy vráti. Pripravujú sa teda aj na Jeho druhý príchod, kedy príde súdiť všetkých - živých aj mŕtvych.

Asi takýto je pravý obsah a význam adventu. Ak máte pocit, že nič z toho, čo okolo seba smiete v súčasnom období pozorovať, vám tento obsah a význam adventu nepripomína, trafili ste povestný klinec po hlavičke. Obchodný záujem odstránil z adventu a Vianoc všetko zmysluplné a hodnotné. Nahradil to prenikavou reklamou a tvrdým biznisom. Z prípravného obdobia na svätenie pamiatky narodenia Božieho Syna sa stalo obdobie na najvýhodnejšiu kúpu mobilného telefónu, akciového plazmového televízora, zazmluvnenie bleskurýchleho internetového pripojenia atď. Advent sa tak stal symbolom príchodu novej techniky do domácností či už za hotové alebo na úver. V advente sme akosi náchylnejší než inokedy takpovediac pustiť perie a mnohí to potom celý rok, teda do ďalšieho adventu splácajú, aby sa potom znova zadĺžili, pretože každý nový advent so sebou prináša novú, neodolateľnú a dovtedy nevídanú príležitosť super výhodného nákupu. Podliehame vábeniu reklamy, aj keď všetci veľmi dobre vieme, že advent je predovšetkým príležitosť pre obchodníkov zbaviť sa celoročných ležiakov. Stačí napísať, že tovar je v akcii o 50% zlacnený. Papier predsa znesie všetko ...

Nuž, ako sa hovorí, proti gustu žiadny dišputát. Sú určite ľudia, pre ktorých je behanie po hypermarketoch obrovským zážitkom a v nie jednom prípade aj duchovným vrcholom zasvätenia nedele či iného sviatočného dňa. Patrí však k duchovnej zrelosti kresťana, že sa nedá ovplyvniť masou, ale zachová si svoju identitu a presvedčenie. Urobí všetko preto, aby sa v jeho osobnom živote z adventu pravý obsah nevytratil. Aj uprostred ohlušujúcej a oslepujúcej reklamy si zachová potrebný kľud a pokoj. Nájde si čas na tiché zamyslenie a vrúcnu modlitbu. Zachová si bdelú a triezvu myseľ, aby mu neunikli znamenia času a bol na príchod Ježiša Krista dokonale pripravený.

Ján Bunčák 1. decembra 2009, Evanjelický farár, janbuncak.blog.sme.sk

umely vianocny stromcek, umele vianocne stromceky, predaj, obchod, eshop

Vianoce sú
v Nedeľu
a to za:

Dní Hod Min Sek

Predajňa Trnava TU
Máme rozložené všetky vianočné stromčeky.
V prípade záujmu si stromčeky pozrieť a zakúpiť nás prosím vopred kontaktujte. -----viac info-----
Po.Ne. - tel. dohodou 0904 514 458

 Vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní a vrátenie peňazí SAMOZREJMOSŤOU. 

Za Náš obchod odporúčame:
full celá 3D jedľa

vianocne-stromceky-borovice-klasik osnezeny-vianocny-stromcek-zasnezeny-so-snehom-borovica jedla-umely-vianocny-stromcek-cely-3d-ihlicie smrekovy-umely-vianocny-stromcek-3d-ihlicie husty-umely-vianocny-stromcek-3d-ihlicie uzky-umely-vianocny-stromcek-tuja-3d-ihlicie

Predajna umele vianocne stromceky Trnava

kamenna predajna vianocnych stromcekov v Trnave

predaj vianocne stromceky Trnava

Vianocne stromceky Trnava predajna

predaj vianocnych stromcekov v Trnave

predajna vianocnych stromcekov Trnava

KATEGÓRIE:

Všetky stromčeky

Celé 3D stromčeky
3D stromčeky
Klasické stromčeky

Jedle
Smreky
Borovice
Biele
Zasnežené
Strieborné
Úzke Tuje

90 cm
120 cm
150 cm
180 cm
210 cm
220 cm
240 cm
250 cm
270 cm

VIANOČNÉ STROMČEKY:

Jedľa celá 3D
Smrek celý 3D
Borovica celá 3D

Borovica Klasik
Zasnežená borovica

Smrek hustý 3D

Úzka Tuja celá 3D smrek
Úzka Tuja celá 3D jedľa
Úzka Tuja klasik
Úzka Tuja zasnežená biela

Jedľa 3D+2D
Smrek 3D+2D
Borovica 3D+2D
Rozmanitý 3D+2D

Celá snehová
Celý biely
Zasnežený 3D+2D
So šiškami

Smrek natura celý 3D
Smrek natura 3D+2D
Smrek sibírsky
Smrek zasnežený 3D+2D
Tajga 1 jedľa 3D
Tajga 2 smrek 3D
Nevada smrek 3D

moderne-umele-vianocne-stromceky-3d-konariky úzky vianočný stromček do úzkych priestorov  

©2024 | Zákaz kopírovania | NaVianoce.sk | info (a) navianoce.sk